Odkurzacz dla alergików do usuwania odchodów roztoczy i samych roztoczy

Odchody roztoczy oraz  zawarte w nich proteiny są najczęściej powodem powstawania alergii na roztocza!

Milbe StaubW przypadku alergii na kurz reakcja alergiczna nie jest wywoływana samym kurzem tylko odchodami roztoczy. Roztocza to małe organizmy wielkości 0,4-0,5 milimetrów i nie są dostrzegane gołym okiem. Już 1 gram kurzu może zawierać do 5000 roztoczy. Roztocza znajdują się w każdym gospodarstwie domowym i nie ma to NIC wspólnego z brakiem higieny! Roztocza odżywiają się zrogowaciałym naskórkiem ludzkim i zwierzęcym. Jeśli odchody roztoczy wyschną, rozkładają się i mieszają z normalnym kurzem. Układ odpornościowy alergików reaguje na odchody i  zawarte w nich proteiny, tym samym wywołując objawy typowe dla alergii.

Stosując się do odpowiednich wskazówek czyszczenia, można zmniejszyć objawy występowania alergii na kurz. Dzięki odkurzaczowi dla alergików z dwustopniowym separatorem, który pracuje z prędkością do 25000 obrotów na minutę, można związać odchody roztoczy, ich pozostałości  oraz kurz w wodzie. Zbiornik na wodę z nieprzyjaznym kurzem można z kolei łatwo opróżnić, wylewając brudną wodę do toalety.

Odkurzacz dla alergików vivenso pracuje w pełni bez filtrów suchych, jak np. bez worków, bez filtrów Hepa, silnikowych, bez filtrów powietrza, tym samym nie powstają żadne dodatkowe koszty.

Obszar mieszkalny dla alergików. Filtr wodny Vivenso może stanowić wsparcie dla osób, które cierpią na alergie oraz które regularnie sprzątają gładkie powierzchnie, dywany, tapicerkę i materace. Dzięki funkcji czyszczenia powietrza powietrze z otoczenia jest zasysane do zbiornika, gdzie jest „prane” w wodzie i ponownie w czystej postaci oddawane do pomieszczenia. Tym samym kurz, substancje szkodliwe i zawieszone w powietrzu pomieszczenia, a także  odchody roztoczy i ich szczątki znajdujące się w materacach i tapicerce, są redukowane, a alergicy mogą znów odetchnąć pełną piersią.